Darbų rašymas. Kaip efektyviai planuoti laiką?
Kiekvienam suaugusiam žmogui ateina momentas, kai atrodo, jog darbų vis daugėja, o laiko paroje lieka mažiau nei 24h. Tokiu atveju dirbantis žmogus ar studentas besisukantis skubančio gyvenimo rate ieško pagalbos, kad išmoktų planuoti savo laiką.
Efektyvus laiko planavimas dirbančiam žmogui gali padėti kryptingai suplanuoti asmeninį gyvenimą ir darbo reikalus, o studentui išmoktos laiko planavimo pamokos gali padėti efektyviai paskirstyti laiką darbų rašymui.
Jei Jūs dirbate ir studijuojate, tai klausimas ”kaip efektyviai planuoti laiką darbų rašymui?” turėtų būti labai aktualus. Juk baigiamųjų darbų rašymas pareikalauja tikrai nemažos dalies Jūsų asmeninio gyvenimo laiko, kurį vietoj mokslo darbų rašymo galėtumėte skirti asmeniniam tobulėjimui, darbo reikalams ar galiausiai – artimiesiems.
Kad darbų rašymas užimtų, kuo mažiau Jūsų laiko, štai keli patarimai efektyviam laiko planavimui:
Pirma, aiškiai atskirkite savo darbo ar mokslo ir asmeninį gyvenimus. Tik užsibrėžę tikslus, kad darbo metu atliekami darbo reikalai, studijų metu dėmesys skiriamos mokymuisi, o asmeniniame gyvenime nėra laiko kitiems reikalams, tik sau ir šeimai, jūs išmoksite efektyviai išnaudoti laiką. Tokiu būdu susikoncentruosite tik į tuos reikalus, kuriuos turite atlikti: darbe – projektų įgyvendimas, studijose – darbų rašymas, namie – dėmesys artimiesiems.
Antra, susiplanuokite savo kitos dienos darbus iš vakaro. Kad galėtumėte efektyviai praleisti visą dieną, svarbu žinoti, ką gi turite nuveikti. Tam puikiai tiks užrašų knygutė ar dar geriau dienotvarkė, kurioje galima struktūrizuotai išdėstyti darbus pagal laiką ir svarbą. Jei nemėgstate su savimi nešiotis knygutės, o didžiąją dalį dienos laiko praleidžiate prie kompiuterio, pasidarykite “excel” programoje dienotvarkę ar skaitmeninius priminimus, pasinaudodami interneto galimybėmis. Aiškus darbų žinojimas padės paskirstyti turimus darbus dienoje. Pastebėsite, kaip laiko atsiras mokslo darbų rašymui ir ne tik!
Trečia, būtinai nurodykite prie kiekvieno dienos darbo, kiek laiko jį atlikti užtruks. Besiruošiant mokslo darbo rašymui tai ypatingai svarbu. Savo darbo knygutėje pažymėkite, kiek laiko ir kada tiksliai skirsite laiko darbų rašymui. Patikėkite, tvarkingai užrašytas dienos planas su konkrečiu laiku ir trukme padės išsiugdyti įprotį planuoti savo laiką ir atlikti visus darbus.
Ketvirta, savo darbo knygelėje atlikite kiekvienos dienos auditą. Pažiūrėkite, kurias užduotis pavyko atlikti, o su kuriomis dar reikės padirbėti kitą dieną. Labai svarbu, kad ties atlikta užduotimi, pvz. Baigiamojo darbo rašymas, pažymėtumėte ją kaip atliktą. Tokiu būdu pajusite palengvėjimą, kad pagaliau sugebėjote pajudėti savo darbų atlikime.
Galiausiai, apdovanokite save. Efektyviai paskirstyti laiką darbų rašymui sugebėsite tik pajutę pasitenkinimą dėl sumažėjusio streso ir baimės nesuspėti parašyti mokslo darbų. Kad mokymasis ir asmeninis tobulėjimas taptų efektyvesnis, būtinai save apdovanokite bent maža smulkmena. Pvz. Išsikelkite sau dienos tikslą:”Po “x” dalies darbo rašymo pasimėgausiu skaniu puodeliu kavos miesto centre.” Atlikę dienos užduotį ir apdovanoję save pajusite pasitenkinimą ir didesnį norą toliau sėkmingai darbuotis tiek rašto darbų atlikimu.
Labai svarbu, kad suprastumėte, jog darbų rašymas pareikalaus didelės disciplinos ir optimistinio nusiteikimo, kad Jūsų mokslo darbas būtų sėkmingai parašytas. Sėkmės, planuojant savo laiką darbų rašymui!
Visos teisės saugomos Writeworks.lt © 2009 – 2018 Writeworks